Ekološka sekcija

Ekološka sekcija Gimnazije Mostar okuplja veliki broj učenika, aktivnosti  sekcije se odvijaju prema planu i programu koji se izrađuje početkom školske godine.

Učenici ekološke sekcije:

• Uređuju učionice i školsko dvorište
  • Obilježavaju značajne ekološke  datume kroz izrađivanje panoa i organiziranje seminara
  • Organiziraju eko kviz
  • Sudjeluju u brojnim ekološkim akcijama

Od početka školske 2013./2014. godine članovi ekološke sekcije su:

• Prigodnim predavanjima i  izradom plakata obilježili : 26. 9. Svjetski dan srca, !6. 10. Svjetski dan hrane i 20. 10. Dan jabuka
  • Proizveli kremu od nevena
  • Sudjelovali u ekološkoj akciji  „Let’s do it – milion sadnica za 1 dan“ održanoj  24. 10. 2013.

DESET ZAPOVIJEDI PRIJATELJA OKOLIŠA:

1. Najprije pometi pred svojim vratima.
2. Ono što si očistio/la danas – čuvaj i sutra.
3. Jedna žarulja manje – energija više.
4. Cvijeće sadi – ne beri.
5. U zdravom tijelu – zdravo piće i hrana.
6. Čist zrak – dug život.
7. Manje papira – više šuma i kisika.
8. Ništa nije vječno, osim plastike.
9. Ono što imaš čuvaj da traje što dulje.
10. Misli danas za bolje sutra.

LETS DO IT

Za razliku od prethodno organiziranih, ovogodišnji Let’s Do It Mostar bio je drugačije prirode. Nije se radilo u čišćenju našeg grada, nego o pošumljavanju, sadnji mladog drveća. Nosilac akcije za grad Mostar bilo je Vijeće mladih grada Mostara. Kao i uvijek, učenici Gimnazije Mostar su dali veliki doprinos ovoj akciji, pa tako i našem gradu i državi. Jedna lokacija bila je odgovornost naših učenika i sada se u toj ulici, Vukovarskoj, nalazi preko 20 mladih sadnica. Nadamo se da ćemo imati čast opet učestvovati u nekoj sličnoj akciji.

Nejla Tojaga