Učešće učenika u KEPASS projektu

Kepass (knowledge exchange program for the adriatic school sistem) je program razmjene znanja u sistemu škola jadranske obale sufinansiran od strane Evropske unije koji omogućava mobilnost učenika i uzajamno priznavanje srednjoškolskih programa i diploma. U projektu pored Bosne i Hercegovine učestvuju i Italija, Slovenija, Hrvatska, Crna Gora i Albanija. Projekat je počeo u septembru 2013. godine, a prvi akreditacijski posjet naši učenici imali su polovinom februara ove godine kada su primili predstavnike Školskog centra „Srečka Kosovela“ iz Sežane, u Sloveniji. Našu školu prezentirali su učenici drugih razreda, koji su se prijavili i za tromjesečni odlazak u Sloveniju planiran za početak naredne školske godine, kao i učenica 3a razreda Anja Kraljević koja je učesvovala u snimanju video spota za ovu organizaciju.

Nadamo se da će ovaj program razmjene uspjeti u svom cilju zbližavanja zemalja jadranske regije, međusobnom priznavanju i prezentiranju, a svim učenicima zainteresiranim za učešće želimo mnogo sreće!

Lamija Aliman