Učenici Gimnazije Mostar na predavanje“ Evropska noć muzeja“

Učenici I i III razreda  (frankofoni razred) u pratnji profesorica Jadranke Bešo i Indire Maksumić prisustvovali su otvaranju izložbe“Iz arheološke zbirke Muzeja Hercegovine“u prostorijama Ćorovića kuće (Muzej Hercegovine)“ 20.maja 2016.godine. Izložba je otvorena  u prisustvu francuske ambasadorice u Bosni i Hercegovini gđa.Claire Bodonyi, koja je održala kratko predavanje o manifestaciji „Evropska noć muzeja“, koja je pokrenuta na inicijativu Francuskog ministarstva kulture i koja se obilježava već duži niz godina 21.maja  i u  drugim zemljama Evrope, uključujući i Bosnu i Hercegovinu. U svom izlaganju, ambasadorica Bodonyi je istakla važnost kulture, razmijene kulturnih dobara  i jezika u razvoju jednog društva i zahvalila učenicima Gimnazije Mostar i zaposlenicima Muzeja Hercegovine na prepoznavanju tih vrijednosti.

muzej1