Trodnevni seminar za nastavnike informatike

Zavod za školstvo Mostar, u suradnji s Japanskom agencijom za međunarodnu suradnju (JICA), održao je trodnevni seminar za nastavnike informatike u sklopu projekta „Moderniziranje NPP-a informatike u BiH“. Seminar je realiziran u formi radionice pod nazivom Korištenje i administracija Moodle sustava u nastavi, u multimedijalnom kabinetu Zavoda za školstvo Mostar, u vremenu od 25. do 27. travnja 2014. godine.

Cilj radionice  je bio informirati i pripremiti nastavnike za korištenje, postavljanje i administraciju Moodle sustava. Sudionici radionice su uspješno otvorili radne tečajeve, postavljali nastavne sadržaje, aktivnosti i resurse poput testova, foruma, elektroničkih dokumenata različitih formata i sl. Sudjelovali su nastavnici iz osam škola, a radionicu je vodio Vladimir Šarović, nastavnik informatike u Gimnaziji Mostar, koji primjenjuje ovaj eLearning sustav već više godina u poučavanju svojih učenika.