Takmičenje u poduzetništvu

Četvrto državno takmičenje srednjoškolaca u poduzetništvu (Munja Business Challenge) održano je 12. i 13. aprila u Sarajevu (Networks Centar), u orgnizaciji Inkubatora društvenih inovacija „Munja“. Na takmičenju je učestvovalo 76 učenika srednjih škola iz 20 gradova.  Učenici naše škole: Azra Turkić, Hatidža Fočić, Amna Jupić i Sanel Krvavac učestvovali su u mješovitim timovima koji uz pomoć mentora osmišljavaju rješenje zadanog poslovnog problema, svoj biznis proizvod ili uslugu i prezentuju ga pred stručnim žirijem i ostalim učesnicima. Kroz Business Challenge mladi razvijaju svijest o biznisu i poduzetništvu, kao i vještine rješavanja problema, timskog rada, analitičkog razmišljanja, prezentacijske vještine, te unapređuju vlastito samopouzdanje – sve  što je sutra od velike važnosti kada se nađu na tržištu rada.

Četiri pobjednička tima predstavljat će BiH na regionalnom takmičenju u Zagrebu od 17. do 19. aprila 2016. god. Naši učenici, Sanel i Hatidža, su članovi pobjedničkih timova, te im želimo sreću na predstojećem takmičenju.

poduzetnistvo