Sajam srednjih škola

sajam

Profesori Saša Šantić i Jadranka Bešo iz Gimnazije Mostar i prof. Ilvana Ćišić kao predstavnik Koledža Ujedinjenog Svijeta u Mostaru (službeno United World College Mostar, skr. UWC Mostar) su organizirali sastanak učenika Mije Rotim, Marije Ćerkić i Irse Nožić iz Gimnazije Mostar, te Ane Čović i Elvisa Kahrića iz UWC Mostar kako bi se dogovorili koje teme i koja će se mjesta odraditi za zajednički A0 portfolij kojim ćemo predstaviti grad Mostar.(Mostar, grad svjetlosti) Učenici su slijedećih tjedana odradili svoje članke i fotografije, a Ana Čović ih je, uz pomoć prof. Šantića oblikovala u oblik intervjua. Na posljednjem sastanku pregledali smo dosada učinjeno i zajednički izrazili zadovoljstvo zbog suradnje sve tri škole, budući da smo svi pod istim krovom i da se svi svakodnevno susrećemo. Također, kako je svatko odradio svoj dio posla na vrijeme i da se svi kolektivno veselimo sajmu.Na sam dan sajma 19. studenoga učenice Maria, Mia i Irsa su pomogle postaviti materijale, plakate, sportske pehare i video prezentaciju naše škole. Od 8 do 16 sati su pristizale delegacije iz svih osnovnih škola u Mostaru kojima smo se predstavili u najboljem mogućem svjetlu.