Sajam srednjih škola

sajam U zgradi federalne vlade u Mostaru, dana 18. novembra, u organizaciji Grada Mostara, Ministarstva prosvjete, kulture, nauke i sporta, i uz podršku OESS-a u BiH, održan je Sajam srednjih škola na kojem je gotovo 500 učenika predstavilo 22 škole, među kojima je bila i Gimnazija Mostar. Sajam su posjetili ministar obrazovanja, nauke, kulture i sporta Zlatko Hadžiomerović, kao i mostarski gradonačelnik Ljubo Bešlić. Naglasak ovogodišnjeg Sajma srednjih škola Grada Mostara je ostvarivanje prava učenika u obrazovnom sistemu, stoga su i prateće aktivnosti usmjerene na stjecanje znanja u području ljudskih prava i konvencija koje se bave zaštitom i promocijom prava djece i mladih. Sajam, koji se tradicionalno organizira povodom obilježavanja Međunarodnog dana tolerancije – 16. novembra, ove je godine ponudio i kviz za učenike na temu „Obrazovanje bez diskriminacije“, debatu na temu “Etički kodeks ugrožava ljudska prava u obrazovnim institucijama“ te završnu konferenciju za novinare, kada su predstavljene sve aktivnosti realizirane u sklopu ovogodišnjeg Sajma.Naši učenici mogu se pohvaliti dobro obavljenom debatom koja je održana na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Mostaru. Naime, zajedno s predstavnicima još 7 srednjih škola, uspješno su branili negaciju protiv članova debatnog kluba Sveučilišta, te za svoj rad i sposobnosti dobili pohvale dekanese Pravnog fakulteta Vesne Kazazić i Enesa Hasanagića, pomoćnika ministra za obrazovanje, nauku, kulturu i sport HNK.

Zahvaljujemo se svim učenicima koji su predstavljali našu školu!