Razmjena učenika

Kao i protekle dvije godine i ove godine naša škola sudjeluje u projektu ‘Razmjena učenika između Lornsenschule iz Njemačke i Gimnazije Mostar’. U razmjeni sudjeluju naša 22 učenika (oba nastavna plana i programa) u pratnji dvoje nastavnika, a u istom tom broju sudjeluju i gosti iz Njemačke. Njihov posjet se odvijao u periodu od 12. travnja do 19. travnja, 2016. godine. Planiramo uzvratni posjet u periodu od 24. svibnja do 31. svibnja, 2016. godine. Naši učenici su u pratnji svojih nastavnika za svaki dan posjeta pripremili zanimljive aktivnosti i izlete: upoznavanje ljepota i znamenitosti grada Mostara, posjet glavnom gradu Sarajevu te Njemačkoj ambasadi, obilazak i kupanje u parku Kravice, upoznavanje povijesti kroz stari grad Počitelj, obilazak industrijskog pogona u Hodovu, te razne druge aktivnosti s obiteljima naših učenika. No naše druženje nije bilo samo zabavnog karaktera. Učenici su svoje goste vodili i na nastavne sate te su zajedno surađivali na radnom projektu pod nazivom ‘Poslovna orijentacija’. U utorak 19.travnja, u ranim jutarnjim satima ispratili smo naše goste, tužni zbog rastanka, ali ipak sretni jer se veselimo ponovnom susretu, ovaj put u dragoj nam zemlji Njemačkoj.

razmjena