PROSLAVLJENO VALENTINOVO U ZNAKU SHAKESPEAREA I CERVANTESA

valentinovoGimnazija Mostar proslavila je Valentinovo u petak 12. veljače 2016. godine. Pored tradicionalne zabave u kojoj je veličana ljubav i zaljubljenost, povod priredbi je bila 400 –godišnjica smrti Shakespearea i Cervantesa. Izvedeno je u tonovima renesansne glazbe Carmine Burane, dubrovačkih trubadura i lakrdijaške dubrovačke glazbe kao sastavni dio dramskog dijaloga iz Držićeva Dunda Maroje, koje je za scenu priredila Vesna Filipić, prof. a nastavljena je u izvedbi parodije Cervantesova don Quijota u igrokazu Don Quijote s Neretve, po tekstu knjižničarke Lidije Lučić, prof.. Shakespareove sonete recitirali su učenici UWC programa na materinskom engleskom jeziku i naši učenici na hrvatskom jeziku, nakon uvodne pjesme zbora La musica di note pod ravnanjem Marine Sulić, prof. Program je vodila i najavila Jeđupka.

Lidija Lučić