Profesorica Indira Maksumić na konferenciji o provedbi Pestalozzi programa

Prof.francuskog jezika u Gimnaziji Mostar Indira Maksumić učestvovala na Drugoj konferenciji „Efekti provedbe Pestalozzi programma u Federaciji Bosne i Hercegovine“, koja je održana 16.5.2016. u Mostaru. Cilj konferenciji na kojoj je učestvovalo 50 učesnika iz različitih sfera vezanih za obrazovanje, bio je razvijati pluralizam u odgojno-obrazovnoj praksi kroz afirmaciju Pestalozzi programa. Pestalozzi program je program Vijeća Evrope koji pruža mogućnost obuke stručnjaka u obrazovanju kroz seminare, radionice i ljetne škole.U svojoj prezentaciji, prof.Maksumić je upoznala prisutne s iskustvima s radionice „Program za održivi razvoj-odgojno-obrazovni izazovi“, koju je pratila 2013.godine u francuskom gradu Amiensu, te s mogućnostima saradnje škola na međunarodnom nivou.Na kraju konferencije, prigodne zahvalnice svm predavačima uručila je federalna ministrica obrazovanja i nauke dr.sc.Elvira Dilberović.

pestalozi