Prezentacija radionica „Prevencija vršnjačkog nasilja“

Dana, 14.juna 2016. godine u prostorijama Gimnazije Mostar, članovima Nastavničkog vijeća, održana je prezentacija realizovanih radionica na temu „Prevencija vršnjačkog nasilja“. Radionice je izvodila profesorica psihologije gđica Emina Muminagić od aprila 2016 godine do juna 2016 godine. Spomenuto istraživanje bavi se pojavnošću vršnjačkog nasilja u Gimnaziji Mostar, te identificira potencijalne žrtve. Svaki oblik nasilja ostavlja na žrtvu, ali i nasilnika, značajne posljedice. Učenici, odnosno djeca i adolescenti, koji trpe nasilje često su fiziči i psihički povrijeđeni i postaju plašljivi, tužni, imaju manjak samopouzdanja i narušen im je osjećaj bazične sigurnosti, te ako to ponašanje traje duže i ako im se ne pomogne može da ostavi trajne posljedice na njihovu ličnost.

vrsnjackonasilje