Poetska večer

val2Povodom Valentinova, u suradnji s Gimnazijom Mostar i Francuskim institutom, u Narodnoj knjižnici HNŽ Hrvatskog doma Herceg Stjepan Kosača, 11.2.2016. upriličena je večer poezije na francuskom jeziku. Učenici IV. b razreda Gimnazije, s profesoricom francuskog jezika, Lidijom Rotim, rado su se odazvali pozivu za sudjelovanje u programu u sklopu kojega su čitali stihove Preverta, Verlainea, Apollinairea. Značaju ove poetske večeri doprinijela je i nazočnost učenika Srednje turističko-ugostiteljske škole u pratnji profesorice francuskog jezika, gospođe Dražane Dujmović te profesorice francuskog jezika Antonije Nikolić (Srednja ekonomska škola Mostar). Po završenom oficijelnom dijelu programa, za sve nazočne upriličen je obilazak Narodne knjižnice. Zahvaljujući ljubaznosti domaćina, učenici i profesori su, među ostalim, imali prigodu vidjeti i Misal, najstariju knjigu iz opusa knjižnice, tiskanu 1485. godine, te pročitati nekoliko redaka na starohrvatskom jeziku.