Novi uspjeh frankofona Gimnazije Mostar

Ambasadorica Republike Francuske gđa Claire Bodony proglasila je pobjednike na kvizu -takmičenju iz poznavanja francuskog jezika i frankofone kulture 4.maja 2015.godine u prostorijama Francuskog instituta u Mostaru.  Frankofoni Gimnazije Mostar imali su još jedan povod za slavlje. Učenik IV razreda Marko Bulajić osvojio je 1.nagradu u kategoriji “ Mladi frankofoni“, koja uključuje desetodnevni boravak u Univerzitetskom centru specijaliziranom za izučavanje jezika CAVILLAM u gradu Vichyu ( pokrajina Auvergne). Učenice Azra Kazazić i Mirna Ševa dijele 2.nagradu u istoj kategoriji i uručeni su im prigodni pokloni TV5 LE MONDE.Učenica Anja Pehar je osvojila 1.nagradu u kategoriji „ Frankofoni juniori“. Pobjednici u ovoj kategoriji uručeni su prigodni pokloni.Ugodno druženje u prostorijama instituta pratila je i degustacija čuvenih francuskih croissanta.dvojezicna