Dvojezični frankofoni program

15. studenog/novembra školske 2007/08. svečano je otvoren kabinet za jezike. Ministar prosvjete HNŽ-a, ambasadorica Francuske u BiH, uprava Gimnazije Mostar i Općinska uprava grada Millan otvorili su kabinet za jezike, poklon Ambasade Francuske i gradonačelnika grada Millan gospodina Jacquesa Godfraina. Ministar gosp. Dželilović, ambasadorica gđa. Marysa Bernieau i ravnateljica Gimnazije Mostar gđa. Ankica Čović su potpisali sporazum koji ozvaničavadvojezični frankofoni program u Gimnaziji Mostar. U okviru ovog programa učenici imaju svakog tjedna/sedmice nekoliko sati francuskog jezika i sate na francuskom jeziku za sljedeće predmete: povijest/historija, kemija/hemija i  informatika. Program okuplja 55 učenika prvog, drugog i trećeg razreda. Dvojezični frankofoni razred ima stalnu podršku Francuskog kulturnog centra u Mostaru u realizaciji kulturnih i lingvističkih projekata.