Domovina se srcem izgovara i onda kad usne zanijeme

Pedagoški zavod Mostar i IC Štamparija su povodom Prvog marta, Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, 27. februara upriličili svečanu akademiju pod nazivom “Ja domovinu imam i u srcu je nosim”. Na temu “Domovina se srcem izgovara i onda kad usne zanijeme“ pristiglo je 37 literarnih radova, kojima su učenici s područja HNK-a izrazili svoja osjećanja prema domovini. Izražavanući svoje literarno umijeće, oni su u pisanu riječ nastojali pretvoriti svaki nepremostivi osjećaj koji gaje prema svojoj drugoj majci, svojoj jedinoj domovini. Stručni žiri u sastavu mr. Nusret Omerika, mr. Irma Marić, mr. Ibrahim Rahimić i Džemal Juklo za najbolji literarni rad odabrali su tekst Anide Babović, učenice naše škole. Druga nagrada pripala je Almi Đelmo iz Srednje mješovite škole Jablanica, dok je treće mjesto zauzela Adnana Hujdur iz Druge gimnazije Mostar. Naša učenica Anida, zaljubljenica u pisanu riječ, dijelom svoje novčane nagrade obogatila je školsku biblioteku, poklonivši joj dvije vrijedne knjige.

Sve čestike upućujemo našoj učenici, mladoj umjetnici koja osjećaj domoljublja spretno pretvara u riječi.

Nagrađeni rad možete pročitati na sljedećem linku Domovina – Anida