Zamjenik direktora Gimnazije Mostar odlikovan ordenom Akademska palma.

Ukoliko svojim djelovanjem inspirirate druge da više uče, više rade i više dobiju, tada ste pravi vođa.

                                                                                  John Quincy Adams

direktorVijest da je zamjenik direktora naše škole Bakir Krpo odlikovan ordenom Viteza u redu akademskih palmi dočekali smo s neizrecivim ponosom i zadovoljstvom. Odlikovanje je ustanovljeno davne 1808. godine i dodjeljuje se za zasluge u domenu obrazovanja i francuske kulture Dekretom Premijera Francuske Republike. Svečani prijem održao se u Francuskom kulturnom centru u petak, 28. marta.Ambasador Francuske Republike u BiH Roland Gilles uručio je gosp. Krpi odlikovanje za izuzetan rad i doprinos kvaliteti obrazovanja te promicanju francuske kulture. Podsjetimo da je 2005. godine u sklopu Gimnazije osnovano frankofono odjeljenje u kojem učenici prate nastavu na francuskom jeziku.

Dok čestitke pristižu iz svih krajeva zemlje i svijeta, hodnicima škole s radošću se prepričava ovaj poseban događaj. Dragocjeni orden tek je jedno u nizu priznanja za gosp. Krpu, čijem enormnom trudu i zalaganju svaki dan svjedočimo. Marljiv i predan rad uvijek se prepoznaju i nagrađuju. Gosp. Krpo svima nama je uistinu inspiracija!
Anida Babović