Izlet u Dubrovnik

dubrovnik

1. listopada 2014.godine 88 učenika zajedno sa svojim profesorima posjetili su prelijepi hrvatski grad Dubrovnik. Pored same ljepote grada, Dubrovnik je i važno povijesno središte što su nam predočili muzeji koje smo posjetili. U Pomorskom muzeju vidjeli smo mnoštvo predmeta neprocjenjive vrijednosti. Brojni stari dokumenti, ugovori, predmeti od velike važnosti su dio naše nacionalne povijesti. Posebno su nas dojmile makete brodova te precizno urađen svaki detalj na njima.Napustivši Pomorski muzej uputili smo se u akvarij, mnogima vjerojatno najzanimljiviji dio ovog putovanja. Na licima učenika i profesora moglo se vidjeti oduševljenje, radoznalost i potpuna predanost promatranju raznih vrsta riba i drugih morskih životinja.

Prirodoslovni muzej bila je naša sljedeća destinacija u obilasku grada. Nije manjkalo povijesnih zanimljivosti, fascinantnih predmeta te vrijednih fotografija i slika. Muzej nam je predstavio drevni biljni i životinjski svijet sa suvremenim detaljima što ga čini zanimljivijim.Nakon toga posjetili smo dugo očekivani Dom Marina Držića, velikog pisca koji je stvorio svevremenska i vrlo vrijedna djela hrvatske književnosti. Vidjeli smo brojne predmete vezane uz ovog književnika te je to bio samo šlag na kraju našeg putovanja kroz povijest grada Dubrovnika.Svladani slatkim umorom slobodno vrijeme smo iskoristili  u razgledavanju Dubrovnika. Uživali smo u lijepom vremenu, ljubaznim gosparima, a posebice u taktovima glazbe naših učenika na klaviru starom nekoliko desetljeća te tako privukli mnoštvo turista.Snimili smo mnoštvo fotografija i videa kako nikada ne bismo zaboravili prelijepo provedeno vrijeme s prijateljima i profesorima ispunjeno smijehom, pjesmom, ljubavlju i radošću.